Czy opłaca się być zatrudnionym na umowę o pracę?

Umowa o pracę zapewnia pracownikom stabilność pracy, ale nie zawsze pracownicy są zainteresowanie wykonywaniem pracy w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. Wynika to między innymi z faktu, że praca w Polsce jest nadmiernie obłożona składkami, co przekłada się na niskie dochody netto, które jest w stanie z danego rodzaju pracy uzyskiwać pracownik. Wiele osób, zwłaszcza młodych jest zainteresowana uzyskiwaniem wyższych dochodów z umów cywilnoprawnych zamiast odprowadzania składek emerytalnych czy zdrowotnych. Takie składki zawsze można opłacać w ramach prywatnych funduszy.

Umowa o pracę jest opłacalna dla osób, które chcą ustabilizować swoją sytuację życiową. Posiadając umowę o pracę można znacznie łatwiej uzyskać kredyt, który pozwala na współfinansowanie zakupu mieszkania czy domu. Ponadto osoby posiadające rodziny poprzez umowę o pracę mają pewność, że są w stanie utrzymać rodzinę.
Na polskim rynku pracy zatrudnianie na umowę na czas określony a także na umowy cywilnoprawne jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wynika to między innymi ze struktury polskiego rynku pracy, która oparta jest przede wszystkim na przedsiębiorstwach zajmujących się prostymi pracami.
Umowa o pracę jest trudna do uzyskania dla wielu pracowników, zwłaszcza w małych oraz średnich firmach, które mają trudności z możliwością funkcjonowania przy dużych kosztach pracy. Przy uzyskiwaniu wysokich dochodów bez posiadania umowy o pracę oraz przy pracowaniu w firmach, które zapewniają stabilność pracy nawet bez posiadania umowy o pracę posiadanie umowy o pracę nie musi być wcale korzystne. Dotyczy to choćby specjalistów, którzy mogą łatwo znaleźć nową pracę i często lepiej płatną

Comments are closed.

Advertisement
 • Kredyty bez BIK, kredyty z komornikiem.

  Kredyty bez BIK, kredyty z komornikiem.

 • Finanse publiczne

  Finanse publiczne

  Finanse publiczne odgrywają w państwie bardzo ważną rolę i nie ma w tym nic dziwnego albowiem to właśnie dzięki nim możliwe jest działanie każdego państwa na całym świecie. Warto, więc powiedzieć, że finanse publiczne są to środki finansowe, jakie należą do państwa, bądź też do samorządu terytorialnego. Wszystkie te finanse obejmują procesy, jakie to są …Read More »
 • Jak zniszczyć konkurencję

  Jak zniszczyć konkurencję

  Tylko nieliczni są w stanie właściwie oraz owocnie zarządzać większymi firmami. Do obowiązków zarządzającego należy nie jedynie powiększanie swoich zysków, ale też zagwarantowanie zatrudnionym osobom zajęcia i wypłaty. Wielu, jednak nie potrafi zmagać się z napierającą konkurencją. Oczywiście w biznesie nigdy nie można być niczego pewnym, ale dostępne są sposoby, które pomogą nam stać się …Read More »
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031