Czy opłaca się być zatrudnionym na umowę o pracę?

Umowa o pracę zapewnia pracownikom stabilność pracy, ale nie zawsze pracownicy są zainteresowanie wykonywaniem pracy w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. Wynika to między innymi z faktu, że praca w Polsce jest nadmiernie obłożona składkami, co przekłada się na niskie dochody netto, które jest w stanie z danego rodzaju pracy uzyskiwać pracownik. Wiele osób, zwłaszcza młodych jest zainteresowana uzyskiwaniem wyższych dochodów z umów cywilnoprawnych zamiast odprowadzania składek emerytalnych czy zdrowotnych. Takie składki zawsze można opłacać w ramach prywatnych funduszy.

Umowa o pracę jest opłacalna dla osób, które chcą ustabilizować swoją sytuację życiową. Posiadając umowę o pracę można znacznie łatwiej uzyskać kredyt, który pozwala na współfinansowanie zakupu mieszkania czy domu. Ponadto osoby posiadające rodziny poprzez umowę o pracę mają pewność, że są w stanie utrzymać rodzinę.
Na polskim rynku pracy zatrudnianie na umowę na czas określony a także na umowy cywilnoprawne jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wynika to między innymi ze struktury polskiego rynku pracy, która oparta jest przede wszystkim na przedsiębiorstwach zajmujących się prostymi pracami.
Umowa o pracę jest trudna do uzyskania dla wielu pracowników, zwłaszcza w małych oraz średnich firmach, które mają trudności z możliwością funkcjonowania przy dużych kosztach pracy. Przy uzyskiwaniu wysokich dochodów bez posiadania umowy o pracę oraz przy pracowaniu w firmach, które zapewniają stabilność pracy nawet bez posiadania umowy o pracę posiadanie umowy o pracę nie musi być wcale korzystne. Dotyczy to choćby specjalistów, którzy mogą łatwo znaleźć nową pracę i często lepiej płatną

Comments are closed.

Advertisement
 • Zakup funtów z dowolnego miejsca na ziemi

  Zakup funtów z dowolnego miejsca na ziemi

  Chcąc kupić funty, wcale nie trzeba znajdować się w miejscowości, w której jest kantor. Co więcej, wcale nie trzeba iść do kantora, ani tym bardziej do banku. Wystarczy, że kupujący zaopatrzy się w komputer, a ten będzie podłączony do internetu. Wówczas trzeba wyszukać w internecie kantor online i zarejestrować się w nim.Read More »
 • Społeczność czy kantor online – co lepiej wybrać?

  Społeczność czy kantor online – co lepiej wybrać?

  W ostatnich latach usługi takie, jak internetowy kantor stały się szalenie popularne wśród osób zastanawiających się nad wymianą funduszy na inną walutę. Nie da się ukryć, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie  – nie ruszając się z wygodnego fotela we własnym domu możemy w kilka chwil dokonać zamiany dolarów na euro czy na inną, wybraną …Read More »
 • Zmiany rynkowe, czyli nowoczesność w naszych firmach

  Zmiany rynkowe, czyli nowoczesność w naszych firmach

  Zmiany z jakimi obecnie mamy okazję działać świadczą o pewnym stawianiu bardzo ciekawych kroków ku nowoczesnym działaniom. Pewne wpasowanie się w zmieniający się rynek staje się odpowiedzią na czynniki kształtujące nowoczesny świat, jakość staje się elementem bardzo ważnym, jednak umiejętne działanie zarówno na rynku realnym jak i wirtualnym to pewne stawianie na niezwykłe rozwiązania. Jakość …Read More »
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031