Czy opłaca się być zatrudnionym na umowę o pracę?

Umowa o pracę zapewnia pracownikom stabilność pracy, ale nie zawsze pracownicy są zainteresowanie wykonywaniem pracy w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. Wynika to między innymi z faktu, że praca w Polsce jest nadmiernie obłożona składkami, co przekłada się na niskie dochody netto, które jest w stanie z danego rodzaju pracy uzyskiwać pracownik. Wiele osób, zwłaszcza młodych jest zainteresowana uzyskiwaniem wyższych dochodów z umów cywilnoprawnych zamiast odprowadzania składek emerytalnych czy zdrowotnych. Takie składki zawsze można opłacać w ramach prywatnych funduszy.

Umowa o pracę jest opłacalna dla osób, które chcą ustabilizować swoją sytuację życiową. Posiadając umowę o pracę można znacznie łatwiej uzyskać kredyt, który pozwala na współfinansowanie zakupu mieszkania czy domu. Ponadto osoby posiadające rodziny poprzez umowę o pracę mają pewność, że są w stanie utrzymać rodzinę.
Na polskim rynku pracy zatrudnianie na umowę na czas określony a także na umowy cywilnoprawne jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wynika to między innymi ze struktury polskiego rynku pracy, która oparta jest przede wszystkim na przedsiębiorstwach zajmujących się prostymi pracami.
Umowa o pracę jest trudna do uzyskania dla wielu pracowników, zwłaszcza w małych oraz średnich firmach, które mają trudności z możliwością funkcjonowania przy dużych kosztach pracy. Przy uzyskiwaniu wysokich dochodów bez posiadania umowy o pracę oraz przy pracowaniu w firmach, które zapewniają stabilność pracy nawet bez posiadania umowy o pracę posiadanie umowy o pracę nie musi być wcale korzystne. Dotyczy to choćby specjalistów, którzy mogą łatwo znaleźć nową pracę i często lepiej płatną

Comments are closed.

Advertisement
 • Jak zniszczyć konkurencję

  Jak zniszczyć konkurencję

  Tylko nieliczni są w stanie właściwie oraz owocnie zarządzać większymi firmami. Do obowiązków zarządzającego należy nie jedynie powiększanie swoich zysków, ale też zagwarantowanie zatrudnionym osobom zajęcia i wypłaty. Wielu, jednak nie potrafi zmagać się z napierającą konkurencją. Oczywiście w biznesie nigdy nie można być niczego pewnym, ale dostępne są sposoby, które pomogą nam stać się …Read More »
 • Nowoczesne działające rynki biznesowe

  Nowoczesne działające rynki biznesowe

  Nowoczesny świat pokazuje nam jak wielkie możliwości zostają w pewien sposób dostosowane do naszych potrzeb, zadań związanych z rozwojem na międzynarodową skalę. Oczywiście dla jednych z firm taki stan rzeczy staje się czynnikiem najważniejszym, przedsiębiorstwa które nie są w stanie akceptować zmian, dostosowań czy różnic nie mają możliwości stawiania kolejnych kroków ku lepszemu dostosowaniu się …Read More »
 • Mikroekonomia

  Mikroekonomia

  Jedną z gałęzi ekonomii we współczesnym świecie jest makroekonomia, która to zajmuje się przede wszystkim badaniem wyborów ludzkich w warunkach rzadkości dóbr. Dodatkowo mikroekonomia zajmuje się także badaniem poszczególnych zachowań indywidualnych konsumentów, którzy istnieją na rynku a także wszelkich firm oraz przedsiębiorstw. Co więcej, warto wyjaśnić, że zajmuje się ona także badaniem interakcji, które istnieją …Read More »
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031