Czy opłaca się być zatrudnionym na umowę o pracę?

Umowa o pracę zapewnia pracownikom stabilność pracy, ale nie zawsze pracownicy są zainteresowanie wykonywaniem pracy w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. Wynika to między innymi z faktu, że praca w Polsce jest nadmiernie obłożona składkami, co przekłada się na niskie dochody netto, które jest w stanie z danego rodzaju pracy uzyskiwać pracownik. Wiele osób, zwłaszcza młodych jest zainteresowana uzyskiwaniem wyższych dochodów z umów cywilnoprawnych zamiast odprowadzania składek emerytalnych czy zdrowotnych. Takie składki zawsze można opłacać w ramach prywatnych funduszy.

Umowa o pracę jest opłacalna dla osób, które chcą ustabilizować swoją sytuację życiową. Posiadając umowę o pracę można znacznie łatwiej uzyskać kredyt, który pozwala na współfinansowanie zakupu mieszkania czy domu. Ponadto osoby posiadające rodziny poprzez umowę o pracę mają pewność, że są w stanie utrzymać rodzinę.
Na polskim rynku pracy zatrudnianie na umowę na czas określony a także na umowy cywilnoprawne jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wynika to między innymi ze struktury polskiego rynku pracy, która oparta jest przede wszystkim na przedsiębiorstwach zajmujących się prostymi pracami.
Umowa o pracę jest trudna do uzyskania dla wielu pracowników, zwłaszcza w małych oraz średnich firmach, które mają trudności z możliwością funkcjonowania przy dużych kosztach pracy. Przy uzyskiwaniu wysokich dochodów bez posiadania umowy o pracę oraz przy pracowaniu w firmach, które zapewniają stabilność pracy nawet bez posiadania umowy o pracę posiadanie umowy o pracę nie musi być wcale korzystne. Dotyczy to choćby specjalistów, którzy mogą łatwo znaleźć nową pracę i często lepiej płatną

Comments are closed.

Advertisement
 • Zmieniające się potrzeby społeczeństwa

  Zmieniające się potrzeby społeczeństwa

  Nowoczesny świat pokazuje nam jak bardzo zmienia się nasze zapotrzebowanie, jak wielkie okazje kształtują społeczne wymagania, kryteria, czy upodobania. Każdy z nas obecnie znacznie chętniej wydaje zarabiane pieniądze, niestety w wielu przypadkach okazuje się ze wydatki znacznie przekraczają nasze zarobki, co skutkuje pewnym kryzysem finansowym. Banki działające na naszym rynki prześcigają się w pewnym tworzeniu …Read More »
 • SAP hana idealnym oprogramowaniem w sektorze finansów!

  SAP hana idealnym oprogramowaniem w sektorze finansów!

  Rozwiązania ERP są niezwykle nowoczesne. Dzięki nim usprawnia się praca w przedsiębiorstwie, i zwiększa się jej wygoda. Ważny jest też aspekt czasowy, który jest potrzebny na przykład w sektorze finansów. Takie rozwiązanie jest w systemie SAP hana. Jest to narzędzie umożliwiające zarządzanie firmą w czasie rzeczywistym. W sektorze finansów praca w czasie rzeczywistym wpływa bezpośrednio …Read More »
 • SAP hana – rozwiązanie na miarę dużych potrzeb

  SAP hana – rozwiązanie na miarę dużych potrzeb

  Na sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw ma wpływ szereg czynników. Wśród tych najważniejszych wymienić można odpowiednie zarządzanie firmą oraz tworzenie przemyślanych strategii jej rozwoju. Jedno i drugie zadanie byłoby znacznie utrudnione, gdyby nie nowoczesne aplikacje powstające właśnie z myślą o tego typu potrzebach.Read More »
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031