Czy opłaca się być zatrudnionym na umowę o pracę?

Umowa o pracę zapewnia pracownikom stabilność pracy, ale nie zawsze pracownicy są zainteresowanie wykonywaniem pracy w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. Wynika to między innymi z faktu, że praca w Polsce jest nadmiernie obłożona składkami, co przekłada się na niskie dochody netto, które jest w stanie z danego rodzaju pracy uzyskiwać pracownik. Wiele osób, zwłaszcza młodych jest zainteresowana uzyskiwaniem wyższych dochodów z umów cywilnoprawnych zamiast odprowadzania składek emerytalnych czy zdrowotnych. Takie składki zawsze można opłacać w ramach prywatnych funduszy.

Umowa o pracę jest opłacalna dla osób, które chcą ustabilizować swoją sytuację życiową. Posiadając umowę o pracę można znacznie łatwiej uzyskać kredyt, który pozwala na współfinansowanie zakupu mieszkania czy domu. Ponadto osoby posiadające rodziny poprzez umowę o pracę mają pewność, że są w stanie utrzymać rodzinę.
Na polskim rynku pracy zatrudnianie na umowę na czas określony a także na umowy cywilnoprawne jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wynika to między innymi ze struktury polskiego rynku pracy, która oparta jest przede wszystkim na przedsiębiorstwach zajmujących się prostymi pracami.
Umowa o pracę jest trudna do uzyskania dla wielu pracowników, zwłaszcza w małych oraz średnich firmach, które mają trudności z możliwością funkcjonowania przy dużych kosztach pracy. Przy uzyskiwaniu wysokich dochodów bez posiadania umowy o pracę oraz przy pracowaniu w firmach, które zapewniają stabilność pracy nawet bez posiadania umowy o pracę posiadanie umowy o pracę nie musi być wcale korzystne. Dotyczy to choćby specjalistów, którzy mogą łatwo znaleźć nową pracę i często lepiej płatną

Comments are closed.

Advertisement
 • Nowoczesne inwestowanie na giełdzie

  Nowoczesne inwestowanie na giełdzie

  Nowoczesny świat pokazuje jak wielkie możliwości zostają przez nas wykorzystane w ciekawym aspekcie, giełda staje się elementem znacznie chętniej wykorzystywanym przez indywidualnych inwestorów do pewnego pomnażania posiadanego kapitału. Oczywiście wiele elementów działania strategicznego sprawia że każdy jest w stanie odnaleźć instrument finansowy odpowiedni dla niego. Oczywiście dla jednych znacznie bardziej pociągającym i ciekawym wyznacznikiem staje …Read More »
 • Efekty niewłaściwego odżywiania się

  Efekty niewłaściwego odżywiania się

  Kiedy prawidłowo odżywiamy się nasz organizm sprawnie funkcjonuje, jest wydajniejszy i bardziej efektywny. Kiedy z kolei robimy to nieprawidłowo zaczyna szwankować, co zazwyczaj przejawia się w postaci występowania różnych chorób, które nie zawsze łatwo wyeliminować.Read More »
 • Zmieniające się potrzeby społeczeństwa

  Zmieniające się potrzeby społeczeństwa

  Nowoczesny świat pokazuje nam jak bardzo zmienia się nasze zapotrzebowanie, jak wielkie okazje kształtują społeczne wymagania, kryteria, czy upodobania. Każdy z nas obecnie znacznie chętniej wydaje zarabiane pieniądze, niestety w wielu przypadkach okazuje się ze wydatki znacznie przekraczają nasze zarobki, co skutkuje pewnym kryzysem finansowym. Banki działające na naszym rynki prześcigają się w pewnym tworzeniu …Read More »
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031